Laureatami "PLASTRÓW MIODU" w 2014 roku zostali:

Kategoria: BIZNES
Zdzisław Sarnicki - właściciel Biura Handlowego „Gama”
Firma „Gama” działa na rynku od 1991 r. Skupia się przede wszystkim na sprzedaży nowych maszyn budowlanych oraz części zamiennych. Przedsiębiorstwo świadczy także usługi serwisowe, wykonuje naprawy kapitalne oraz naprawy bieżące. Współpracuje z największymi producentami ciężkiego sprzętu budowlanego na całym świecie.


Kategoria: TURYSTYKA
Hotel Spałka
To pierwszy czterogwiazdkowy hotel w województwie opolskim. Otwarty w 2013 roku w obiekcie, będącym połączeniem dawnej przedwojennej kamienicy z dobudowaną nowoczesną częścią hotelową. Mieści się tam restauracja, pub, sale konferencyjne, gabinety masażu, sale fitness, basen, jacuzzi, sauny oraz część hotelowa z 23 pokojami. Jest to jedyny taki obiekt w mieście.


Kategoria: KULTURA
Iwona Baldy
Polonistka w kluczborskim Zespole Szkół Ogólnokształcących, doradczyni metodyczna, a w ostatnich latach - liderka edukacji filmowej w województwie opolskim. Dzięki jej współpracy z Filmoteką Szkolną i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz podkreślanemu przez obie te instytucje własnemu zaangażowaniu w ZSO powstała pierwsza na Opolszczyźnie i trzecia w Polsce szkolna pracownia filmowa, która spełnia rolę kameralnego kina z ambitnym repertuarem dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu.


Kategoria: SPORT
Dawid Rojowski
Utalentowany i utytułowany zawodnik Kluczborskiego Klubu Karate Tradycyjnego, kolejny Mistrz Świata i Europy, który wyszedł spod trenerskich skrzydeł senseia Andrzeja Olecha. 2 lata temu zdobył tytuł Mistrza Europy Młodzieżowców w Pradze, a rok temu w Genewie został Mistrzem Świata. Lista sukcesów i zdobytych tytułów jest długa.


Kategoria: NAUKA
Kazimierz Stefańczyk
Miłośnik i znawca dziejów Ziemi Kluczborskiej. Pasja badacza poskutkowała napisaniem doktoratu z historii tego regionu. Przez kilka ostatnich dekad zgromadził bogatą dokumentację, dotarł do nieznanych źródeł, przeprowadził setki wywiadów z najstarszymi mieszkańcami, którzy dzielili się z nim pamięcią o ważnych, a mało udokumentowanych wydarzeniach. Pasję badacza kontynuuje i rozwija po dziś dzień.


Kategoria: PROMOCJA POWIATU 
Bohaterowie Kalendarza Powiatu Kluczborskiego 2014 "Stąd jesteśmy"
Ludzie którzy w tym powiecie się urodzili, mieszkali kiedyś lub mieszkają nadal, a łączy ich to, że już odnieśli sukces w różnych dziedzinach lub mają duży potencjał, aby go odnieść w przyszłości. Udziałem w kalendarzu promują powiat kluczborski, wspierając zarazem połączoną z jego wydaniem akcję dobroczynną. Oto oni:


Aneta Martynów - redaktor naczelna polskiej edycji "Women's Health i redaktor prowadząca magazynu "Men's Health", który jest absolutnym liderem wśród lifestylowych miesięczników dla mężczyzn. Absolwentka kluczborskiego "Ogólniaka".


Zespół "Bakshish" - legenda polskiej muzyki reggae. Wielu miłośników tego gatunku o Kluczborku usłyszało właśnie dzięki Bakshishowi. W obecnym składzie zespołu z Kluczborka pozostali - założyciel i lider zespołu Jarek "Jarex" Kowalczyk i basista Damian Poprawa. Wspomagają ich: Krzysztof Niedźwiedzki, Michał Kotas i Janusz Binkowski.

Zbigniew Sikora - od 18 lat - aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, a wcześniej Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Według recenzentów prezentuje starą szkołę polskiego aktorstwa opartą na nienagannym warsztacie i drobiazgowym przygotowaniu. Dzieciństwo spędził w Wołczynie, a młodość w Kluczborku.


Jarosław Przybył - uznany sędzia piłkarski, którego największym dotychczasowym osiągnięciem jest prowadzenie ubiegłorocznego finału Polski. Sędziuje mecze piłkarskiej ekstraklasy, a na co dzień uczy w wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 5  w Kluczborku.


Jacek Nizinkiewicz - dziennikarz "Rzeczpospolitej", pracował m.in. w "Przekroju", Radiu ZET, portalu Onet.pl, współpracuje z "Playboyem", "Press", "Teraz Rock". Przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej secny politycznej oraz osobowościami świata sztuki i kultury. Wołczynianin, absolwent kluczborskiego "Mechanika".


Sławomir "Sowa" Puchała - muzyk i perkusista. Współpracował m.in. z Dodą, Perfectem, Patrycją Markowską, Gienkiem Loską, Wojtkiem Ezzatem, Stachurskym, Anią Dąbrowską, In-Grid, Catherine, Magdą Tul, Kapelą Pieczarków, Bipolar Bears. Pierwsze kroki stawiał w kluczborskich zespołach, dziś jako ceniony perkusista sam promuje debiutujących artystów.


Sylwia Nasiadko - dziennikarka i producentka amerykańskiego AOL Studios i HuffPost Live, internetowej telewizji należącej do Huffington Post, jednego z najbardziej wpływowych portali na świecie. Pochodzi z Wołczyna, do którego zawsze chętnie wraca ze swojego ukochanego Nowego Jorku.

Aleksandra Ziora - była wokalistka znanego zespołu Sumptuastic, posiadaczka pięciooktawowego głosu, który wywoływał ten sam efekt, czyli "ciary" publiczności i deszcz nagród na muzycznych przeglądach. Talent swój rozwijała w Młodzieżowym Domu Kultury.

Aleksandra Blana - jedna z prekursorek Zumby w Polsce, pierwsza instruktorka tej formy fitnessu na Opolszczyźnie. Wielokrotna organizatorka i uczestniczka lokalnych oraz ogólnopolskich maratonów Zumby w Polsce oraz bicia rekordów w liczbie osób ją tańczących. Na co dzień - właścicielka klubu fitness.


Adam Sokołowski - od lat wygrywa wszystkie konkursy wiedzy o sporcie. Dzięki zwycięstwom w turniejach. począwszy od 1992 r., był na prawie wszystkich igrzyskach olimpijskich. Przez sportowców nazywany "Królem polskich kibiców". Zawodowo - ceniony kluczborski notariusz.


Kamil Radom - wokalista zespołu HORYZONT, którego utwory coraz częściej można usłyszeć w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Współpracuje także z Opole Gospel Choir, z którym wielokrotnie występował na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pochodzi z podbyczyńskich Polanowic.


Tomasz Wójcik - gitarzysta znanego zespołu Maleo Reggae Rockers, kompozytor aranżer. Przez wiele lat zespołu Bakszysz. Współpracował przy projektach m.in. Joszko Brody, Sidneya Polacka (T.Love), czy Jarka "Jarexa" Kowalczyka.

Kategoria: CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU
Ks. Piotr Gołąbek – proboszcz Parafii w Bogacicy
Proboszcz parafii w Bogacicy. Od 34 lat dzieli misję duszpasterza z niełatwą rolą gospodarza parafii. Z równym zaangażowaniem co o dusze parafian dba o rozwój parafii i przykościelne inwestycje, których imponująco dużo udało mu się zrealizować przez ostatnie trzy dekady. Od 10 lat jest dziekanem kluczborskiego Dekanatu. Swoją aktywnością potrafi zarazić parafian, zjednać do pracy i wielu pozytywnych przedsięwzięć młodzież i dzieci, organizuje pomoc rzeczową dla ubogich, wspiera osoby samotne.