Zarządzenie Nr      29  /2009

Starosty Kluczborskiego

z dnia    22  maja 2009r.

 

w sprawie wprowadzenia Regulaminu służby przygotowawczej i egzaminu kończącego służbę przygotowawczą w  Starostwie Powiatowym w Kluczborku

 

 

 

 

                           Na podstawie art. 19 ust. 8 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223 poz. 1458) zarządza się co następuje:

 

§ 1. Wprowadza się  Regulamin służby przygotowawczej i egzaminu kończącego służbę przygotowawczą w  Starostwie Powiatowym w Kluczborku w Kluczborku stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

§ 2. Zobowiązuje się kierowników komórek organizacyjnych Starostwa do zapoznania nowo przyjmowanych pracowników z niniejszym Regulaminem.

 

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie podpisania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik do
Zarządzenia Nr 29/20099 Starosty Kluczborskiego
z dnia 22 maja 2009r.

 

 

REGULAMIN

 

służby przygotowawczej i  egzaminu kończącego służbę przygotowawczą w Starostwie Powiatowym w Kluczborku

 

 

 

 

§ 1. Regulamin reguluje szczegółowy sposób przeprowadzania służby przygotowawczej i organizowania egzaminu kończącego tę służbę dla pracowników podejmujących po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym w Starostwie Powiatowym w Kluczborku.

 

§ 2. Ilekroć w Regulaminie jest mowa bez bliższego określenia o:

1)      ustawie – oznacza to ustawę z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, poz. 1458),

2)      Starostwie – oznacza to Starostwo Powiatowe w Kluczborku,

3)      Sekretarzu – oznacza to Sekretarza Powiatu,

4)      Kierowniku Starostwa – oznacza to Starostę Kluczborskiego lub działającego z jego upoważnienia Wicestarostę,

5)      pracowniku – oznacza to osobę podejmującą po raz pierwszy pracę na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym w rozumieniu ustawy, która została skierowana do odbycia służby przygotowawczej,

6)      komórce organizacyjnej – rozumie się przez to odpowiednio  wydział, biuro lub samodzielne stanowisko pracy,

7)      kierowniku komórki organizacyjnej – rozumie się przez to odpowiednio pracownika zajmującego samodzielne stanowisko pracy.

 

§ 3. 1.Każdy pracownik podejmujący po raz pierwszy zatrudnienie na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym jest zobowiązany odbyć służbę przygotowawczą zakończoną egzaminem, za wyjątkiem pracowników, którzy zostali zwolnieni z obowiązku odbycia służby przygotowawczej na podstawie art. 19 ust. 5 ustawy. Wzór decyzji o zwolnieniu ze służby przygotowawczej stanowi załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu.

2.Bezpośredni przełożony może wystąpić z wnioskiem do Starosty, w terminie 21 dni od zatrudnienia o zwolnienie  pracownika, z odbywania służby przygotowawczej. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu.

3.W przypadku zwolnienia  z odbycia służby przygotowawczej Sekretarz przekazuje informację pracownikowi  o terminie egzaminu i jego zakresie w ciągu 2 tygodni od podjęcia decyzji o zwolnieniu ze służby przygotowawczej.

4.Służba przygotowawcza ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie pracownika do należytego wykonywania obowiązków służbowych.

5.Bezpośredni nadzór nad przebiegiem służby przygotowawczej i organizowaniem egzaminów dla pracowników Starostwa sprawuje Sekretarz.

6.Kierownicy komórek organizacyjnych są zobowiązani do współpracy w organizowaniu służby przygotowawczej i egzaminów.

 

 

§ 4. 1.Pracownika kieruje się do odbycia służby przygotowawczej nie wcześniej niż po upływie 1 miesiąca od zatrudnienia i nie później niż przed upływem 2 miesiąca od zatrudnienia. Wzór decyzji o skierowaniu do służby przygotowawczej stanowi załącznik nr 4 do niniejszego regulaminu.

2.Służba przygotowawcza trwa od 1 do 3 miesięcy i jest odbywana bez przerwy.

3.Termin i okres odbywania służby przygotowawczej uzależniony jest od wiedzy i kwalifikacji pracownika, zdolności do nabywania umiejętności niezbędnych na zajmowanym stanowisku urzędniczym i dotychczasowego przebiegu zatrudnienia w Starostwie. 

4.O terminie skierowania pracownika do odbycia służby przygotowawczej oraz okresie trwania tej służby decyduje Sekretarz w porozumieniu z kierownikiem właściwej komórki organizacyjnej.

5.Okres służby przygotowawczej może zostać przedłużony, nie dłużej jednak niż o 1 miesiąc.

6.Okres służby przygotowawczej ulega przedłużeniu o czas nieobecności pracownika z powodu choroby w pracy. Czasu takiej nieobecności nie zalicza się do okresu służby przygotowawczej.

 

§ 5. W czasie odbywania służby przygotowawczej pracownik ma obowiązek:

1)      zaznajomienia się ze strukturą organizacyjną Starostwa, rodzajem spraw załatwianych w poszczególnych komórkach organizacyjnych i stanowiskach pracy, sposobem obiegu i rejestracji dokumentów,

2)      zapoznanie z podstawową terminologią zawodową np. ustawa, rozporządzenie, zarządzenie, uchwała, prawo miejscowe, decyzja, postanowienie, zaświadczenie, akt notarialny, wyciąg z księgi wieczystej, plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

3)      zaznajomienia się z obowiązującymi w Starostwie zasadami ochrony informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, trybem postępowania na wypadek zagrożenia,

4)      zaznajomienie się z zasadami gospodarki finansowej, w tym angażowania środków finansowych i opisywania dokumentów finansowych,

5)      poznania zasad profesjonalnej i kulturalnej obsługi interesantów, kodeksem etyki pracowników Starostwa Powiatowego w Kluczborku,

6)      szczegółowego zaznajomienia się z przepisami prawnymi dotyczącymi spraw załatwianych na stanowisku pracy pracownika oraz na stanowiskach pracy, dla których pracownik będzie pełnił zastępstwo,

7)      szczegółowego poznania rodzaju spraw załatwianych na stanowisku pracy pracownika i w komórce organizacyjnej oraz sposobu prowadzenia dla nich niezbędnej dokumentacji,

8)      nabycia umiejętności przygotowywania dokumentów urzędowych, w szczególności decyzji administracyjnych, postanowień, zaświadczeń, projektów uchwał, zarządzeń oraz prowadzenia korespondencji urzędowej,

9)      pracownik zatrudniony na stanowisku pracy związanym ze współpracą z innym jednostkami organizacyjnymi Powiatu ma także obowiązek poznania struktury organizacyjnej i zakresu spraw załatwianych w tych jednostkach,

 

 

§ 6.  1.W czasie odbywania służby przygotowawczej pracownik może odbywać praktykę w innej komórce organizacyjnej, wtedy przez 3/4 tygodniowego czasu pracy wykonuje czynności na swoim stanowisku pracy oraz w komórce organizacyjnej, w której jest zatrudniony a w pozostałym czasie odbywa praktyki w innych komórkach organizacyjnych Starostwa.

2.Praca na stanowisku pracy oraz w komórce organizacyjnej, w której pracownik jest zatrudniony w okresie służby przygotowawczej polega przede wszystkim na praktycznym zaznajamianiu się z obowiązkami i przepisami prawa dotyczącymi spraw załatwianych w danej komórce organizacyjnej i prowadzenia dla nich niezbędnej dokumentacji.

3.Podczas praktyk w innych komórkach organizacyjnych pracownik zaznajamia się z podstawowymi czynnościami tych komórek, w szczególności pod kątem współpracy z komórką organizacyjną pracownika. Sekretarz wydaje ustnie  kierownikom komórek organizacyjnych wytyczne odnośnie praktyk pracownika odbywającego praktyki w ramach służby przygotowawczej.

4.W przypadku pracowników zatrudnionych w komórkach organizacyjnych lub na stanowiskach pracy związanych ze współpracą z innymi jednostkami organizacyjnymi Powiatu, pracownik może zostać skierowany do odbycia części praktyk w ramach służby przygotowawczej do właściwych jednostek organizacyjnych. Zasady odbywania takich praktyk ustala Sekretarz w porozumieniu z kierownikiem jednostki.

5.W planie służby przygotowawczej wskazuje się komórki organizacyjne, w których pracownik może odbywać praktyki.

6.Plan służby przygotowawczej określa:

1)      okres odbywania służby,

2)      szczegółowy plan i rozkład godzinowy odbywania praktyk w innych komórkach organizacyjnych Starostwa,

3)      zakres służby przygotowawczej, który składa się z 2 części:

a) części podstawowej, którą określa załącznik nr l do niniejszego regulaminu

      b) szczegółowej związanej ze stanowiskiem pracy, którą przedstawia bezpośredni

          przełożony pracownika

4)      wykaz zagadnień egzaminacyjnych,

5)      termin egzaminu, który powinien przypadać na 3 dni przed zakończeniem służby przygotowawczej.

7.Plan służby przygotowawczej przygotowuje samodzielne stanowisko ds. kadr w porozumieniu z Sekretarzem Powiatu i bezpośrednim przełożonym pracownika a podpisuje Starosta.

8.Plan  o którym mowa w pkt 6 otrzymują: pracownik odbywający służbę przygotowawczą, bezpośredni przełożony, Sekretarz Powiatu oraz 1 egzemplarz dołączany jest do dokumentacji służby przygotowawczej prowadzonej przez samodzielne stanowisko ds. kadr.

9.Kierownik komórki organizacyjnej, w której pracownik odbywał praktykę w trakcie służby przygotowawczej sporządza pisemną informację o przebiegu tej praktyki, powierzonych pracownikowi czynnościach, sposobie wywiązania się pracownika z przydzielonych zadań i predyspozycjach pracownika do wykonywania tych zadań.

10.Kierownik komórki organizacyjnej, w której zatrudniony jest pracownik sporządza informację o przebiegu pracy w trakcie służby przygotowawczej (po zakończeniu każdego miesiąca służby przygotowawczej)  oraz na 7 dni przed  jej zakończeniem.

11.Informacje, o których mowa w ust. 9 i 10 przekazuje się Sekretarzowi. Informacje te są jawne dla pracownika. Wzór informacji stanowi załącznik nr 5.

12.Bezpośredni przełożony, w której pracownik odbywa służbę przygotowawczą monitoruje jej przebieg.

13.Bezpośredni przełożony w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w odbywanej służbie bądź też braku predyspozycji do zatrudnienia na danym stanowisku pracownika odbywającego służbę przygotowawczą w czasie jej trwania, niezwłocznie informuje o tym Sekretarza Powiatu.

14.Na 5 dni przed zakończeniem okresu służby przygotowawczej Sekretarz podejmuje decyzję o dopuszczeniu pracownika do egzaminu, o przedłużeniu okresu służby przygotowawczej albo o odmowie dopuszczenia pracownika do egzaminu i złożeniu wniosku o rozwiązanie stosunku pracy. Ponowne przedłużenie okresu służby przygotowawczej jest dopuszczalne wyłącznie, gdy z przyczyn losowych pracownik nie mógł odbyć całości lub części służby przygotowawczej.

15.W razie przedłużenia okresu służby przygotowawczej przepisy ust. 1 – 14 stosuje się odpowiednio.

16.Ustalony termin egzaminu ulega odpowiedniemu przesunięciu w przypadku przedłużenia okresu służby przygotowawczej.

 

§ 7. 1.Egzamin odbywa się w terminie ustalonym w planie służby przygotowawczej, a w razie przedłużenia okresu służby przygotowawczej w terminie wyznaczonym przez Sekretarza.

2.Sekretarz zawiadamia pracowników o terminie egzaminu.

3.Egzamin przeprowadza Komisja Egzaminacyjna w składzie:

-  Sekretarz jako przewodniczący Komisji

-  kierownika właściwej komórki organizacyjnej

-  główny specjalista ds. kadr

4.Kierownik Starostwa może wyznaczyć inny skład Komisji Egzaminacyjnej.

5.Komisja Egzaminacyjna podejmuje decyzje i rozstrzygnięcia kolegialnie.

6.W uzasadnionych przypadkach Kierownik Starostwa może zmienić skład Komisji Egzaminacyjnej. Czynności dokonane przez Komisję w poprzednim składzie pozostają w mocy.

7.Egzamin składa się z części pisemnej oraz  części ustnej.

8.Komisja opracowuje pytania i zadania egzaminacyjne, ustala maksymalną liczbę punktów za każde pytanie i zadanie oraz ocenia odpowiedzi i sposób wykonania zadań przez pracownika oraz ustala wynik egzaminu.

9.Część pisemna egzaminu składa się z testu dotyczącego ustroju samorządu powiatu oraz znajomości aktów prawnych wskazanych w planie służby przygotowawczej, a także spraw załatwianych w komórce organizacyjnej pracownika. Część pisemna trwa 60 minut. Każda prawidłowa odpowiedź jest punktowana 1 lub 2 punktami.

10.Część ustna obejmuje pytania zadawane przez członków Komisji Egzaminacyjnej dotyczących zakresu służby przygotowawczej. Każda odpowiedź jest punktowana 0 – 10 punktów.

11.W części ustnej można sprawdzić znajomość zagadnień dot. stanowiska pracy  polegająca na przygotowania projektu decyzji administracyjnej, odpowiedzi na pismo lub innej czynności praktycznej.

12.Wszystkie części egzaminu odbywają się w ciągu tego samego dnia roboczego. 13.Przygotowanie testów i pytań egzaminacyjnych oraz sposób przeprowadzenia egzaminu powinny w jak największym stopniu zapewnić rzetelność i obiektywność wyniku egzaminu.

 

 

§ 8. 1.Egzamin przeprowadza się w sali konferencyjnej Starostwa lub innym wyznaczonym pomieszczeniu.

2.Dopuszczalne jest jednoczesne przeprowadzenie części pisemnej egzaminu dla więcej niż jednego pracownika.

3.Podczas przeprowadzania części pisemnej egzaminu w pomieszczeniu wraz z egzaminowanym (egzaminowanymi) musi stale przebywać co najmniej 2 członków Komisji.

4.Podczas przeprowadzania części ustnej egzaminu muszą być obecni wszyscy członkowie Komisji.

 

§ 9. 1.Komisja niezwłocznie po przeprowadzeniu wszystkich części egzaminu, tego samego dnia przystępuje do sprawdzenia i oceny.

2.Obrady Komisji są niejawne.

3.Z przeprowadzonego egzaminu sporządza się protokół. Protokół zawiera: imię i nazwisko pracownika, nazwę stanowiska pracy, datę odbycia egzaminu, skład Komisji Egzaminacyjnej, wyniki poszczególnych części egzaminu. Do protokołu załącza się plan służby przygotowawczej, pisemne informacje, o których mowa w § 6 ust. 9 i 10, listę pytań i zadań wyznaczonych pracownikowi wraz z odpowiedziami i zadaniami opracowanymi przez pracownika. Protokół podpisują wszyscy członkowie Komisji Egzaminacyjnej i pracownik. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 6.

4.Komisja oblicza punkty za każdą część egzaminu i ustala procentową wartość punktów uzyskanych przez kandydata w stosunku do maksymalnej liczby punktów możliwej do uzyskania za każdą część egzaminu.

5.Pracownik, który uzyskał co najmniej 60% punktów ze wszystkich części egzaminu zaliczył egzamin z wynikiem pozytywnym.

6.Pracownika informuje się o wyniku egzaminu niezwłocznie po ustaleniu wyniku.

7.Pracownikowi przysługuje prawo zapoznania się z ocenionym testem. Udostępnienie dokumentu odbywa się obecności co najmniej jednego członka komisji.

8.Pracownikowi, który zaliczył egzamin pozytywnie Kierownik Starostwa wystawia w ciągu 7 dni od zdania egzaminu, w 3 egzemplarzach zaświadczenie o odbyciu służby przygotowawczej i zaliczeniu egzaminu z wynikiem pozytywnym. Jeden egzemplarz zaświadczenia wręcza się pracownikowi,  drugi włącza do dokumentacji przebiegu służby przygotowawczej a trzeci włącza się do akt osobowych pracownika. Wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 7.

8.Pracownik, który nie zaliczył egzaminu z wynikiem pozytywnym, nie ma możliwości powtórnego przystąpienia do egzaminu.

9.Dokumentację z przebiegu służby przygotowawczej i egzaminu przechowuje się na samodzielnym stanowisku ds. kadr.

 

§ 10. 1. Wszystkie czynności zastrzeżone w Regulaminie dla Sekretarza może przejąć do wykonywania Kierownik Starostwa.

2.Wobec pracownika zatrudnionego na samodzielnym stanowisku pracy lub na stanowisku kierownika komórki organizacyjnej kompetencje kierownika komórki organizacyjnej określone  wykonuje bezpośredni przełożony zgodnie z zarządzeniem Starosty Kluczborskiego o podziale nadzoru nad komórkami organizacyjnymi Starostwa.

 

 

 

 

Załącznik nr l do regulaminu służby przygotowawczej

 

PROGRAM SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ  - CZĘŚĆ PODSTAWOWA

 

I.       Samorząd terytorialny i jego miejsce w administracji terytorialnej RP:

1.     Samorząd terytorialny a wspólnota lokalna

2.     Administracja samorządowa a administracja rządowa.

3.     Problematyka nadzoru nad samorządem terytorialnym.

4.     Współpraca samorządu z innymi jednostkami samorządowymi.

5.     Współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi.

6.     Samorząd a obywatel.

II.    Podstawy prawne działania samorządu terytorialnego i relacje między przepisami:

1.     Konstytucja RP w zakresie dot. samorządu terytorialnego.

2.     Ustawa o samorządzie powiatowym.

3.     Akty prawa miejscowego – Statut, uchwały Rady Powiatu.

4.     Akty prawa wewnętrznego – Statut i Regulamin Organizacyjny Starostwa.

III. Władze  powiatu i ich wzajemne relacje:

1.     Mieszkańcy powiatu i ich płaszczyzny aktywności w zarządzaniu jednostką samorządu:

a)      Wybory,

b)      Referendum lokalne.

2.     Rada Powiatu i jej charakter jako organu Powiatu:

a)      Uprawnienia stanowiące,

b)      Uprawnienia Kontrolne,

c)      Skład i sposób działania,

d)      Komisje rady,

e)      Radny i jego uprawnienia,

f)        Interpelacje i zapytania,

g)      Rozpatrywanie skarg.

3.     Zarząd Powiatu  i Starosta:

a)      Uprawnienia wykonawcze,

b)      Podstawowe zadania,

c)      Reprezentowanie powiatu,

d)      Zwierzchnictwo nad jednostkami organizacyjnymi powiatu, służbami i inspekcjami,

4.     Relacje pomiędzy organem stanowiąco-kontrolnym a wykonawczym.

IV. Postępowanie administracyjne (Kodeks Postępowania Administracyjnego):

1.     Zasady ogólne postępowania administracyjnego.

2.     Wyłączenie pracownika.

3.     Strony i ich uprawnienia.

4.     Doręczenia, wezwania.

5.     Terminy.

6.     Wszczęcie postępowania.

7.     Dowody i przesłanki wydawania decyzji.

8.     Zawieszenie postępowania.

9.     Decyzja administracyjne i jej elementy.

10. Odwołania.

11. Zażalenia.

12. Wznowienie postępowania.

V.    Dostęp do informacji publicznej a ochrona danych osobowych i informacji niejawnych:

1.     Zasady udzielania informacji publicznej.

2.     Biuletyn Informacji Publicznej.

3.     Ochrona danych osobowych.

4.     Informacje niejawne - rodzaje i ochrona.

 

VI. Zadania i obowiązki urzędnika samorządowego:

1.     Nowa ustawa o pracownikach samorządowych i jej założenia:

a)      Podstawa zatrudnienia,

b)      Wymagania kwalifikacyjne,

c)      Obowiązki pracownika samorządowego,

d)      Ocena pracownika samorządowego,

e)      Czas pracy.

f)        Ograniczenia i zakazy dotyczące pracowników samorządowych,

g)      Odpowiedzialność pracowników,

h)      Spory w zakresie prawa pracy.

2.     Wewnętrzne źródła prawa pracy:

a)      Regulamin pracy,

b)      Regulamin wynagradzania,

c)      Zakres czynności

d)      Regulamin oceniania.

3.     Polecenia służbowe i kierownictwo w działaniu administracji samorządowej.

4.     Etyka pracownika samorządowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2 do regulaminu służby przygotowawczej

 

 

Wniosek bezpośredniego przełożonego o zwolnienie ze służby przygotowawczej

 

 

 

Pan

Starosta Kluczborski

 

                         Na podstawie art. 19 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych oraz § 3 ust. 2 Regulaminu służby przygotowawczej i egzaminu kończącego służbę przygotowawczą wprowadzonego zarządzeniem Nr  ….. Starosty Kluczborskiego z dnia …….

 

wnioskuję o zwolnienie ze służby przygotowawczej

Pana/Panią.

 

 

Uzasadnienie

 

 

Stwierdzam, że przygotowanie teoretyczne i praktyczne daje gwarancje, że po złożeniu egzaminu będzie należycie wypełniać obowiązki pracownicze.

 

 

Podpis bezpośredniego

przełożonego pracownika

 

 

Załącznik nr 3 do regulaminu służby przygotowawczej

 

Decyzja o zwolnieniu ze służby przygotowawczej

 

                        Na podstawie art. 19 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych oraz § 4 ust. 1 Regulaminu służby przygotowawczej i egzaminu kończącego służbę przygotowawczą wprowadzonego zarządzeniem Nr  ….. Starosty Kluczborskiego z dnia …….

 

zwalniam

Pana/Panią      ………………………….

z odbycia służby przygotowawczej z uwagi na należycie umotywowany wniosek …………………………………….. z dnia ………………………… .

 

Jednocześnie zobowiązuję Pana/Panią do złożenia wymaganego egzaminu.

 

O terminie egzaminu i jego zakresie powiadomi Pana/Panią  Sekretarz Powiatu.

 

 

 

Podpis Starosty.

 

 

 

Załącznik nr 4 do regulaminu służby przygotowawczej

 

 

Decyzja o skierowaniu do służby przygotowawczej

 

 

Na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych oraz § 4 ust. 1 Regulaminu służby przygotowawczej i egzaminu kończącego służbę przygotowawczą wprowadzonego zarządzeniem Nr  ….. Starosty Kluczborskiego z dnia …….

 

kieruję

Pana/Panią      ………………………….

 

do odbycia służby przygotowawczej

 

Zakres służby przygotowawczej obejmuje przygotowanie do samodzielnego wykonywania obowiązków na zajmowanym stanowisku urzędniczym ………. w  Wydziale ………. . Służba przygotowawcza kończy się egzaminem.

Szczegółowy plan służby przygotowawczej przekaże Panu/Pani Sekretarz Powiatu.

 

 

 

Podpis Starosty

 

 

 

 

 

Załącznik nr 5 do regulaminu służby przygotowawczej

 

 

Informacja dot. przebiegu służby przygotowawczej

sporządzona w dniu ………………

 

 

Pan/Pani odbywa służbę przygotowawczą od dnia ………………………. Na stanowisku ………………………… w Wydziale ………………………………………………………

 

 

Opisać dotychczasowy przebieg służby: nabyte  umiejętności, sposób realizacji powierzonych szczegółowych zadań, sposób zachowania się w czasie rozmowy z klientem, interpretacja przepisów prawnych przez pracownika, zaangażowanie w pracy i chęć uczenia się, wykazywanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zagadnień itp.

 

 

 

Podpis bezpośredniego przełożonego

 

Załącznik nr 6 do regulaminu służby przygotowawczej

 

 

 

Protokół

przeprowadzonego egzaminu kończącego służbę przygotowawczą

w Starostwie Powiatowym w Kluczborku w dniu  ……………….

 

 

Komisja Egzaminacyjna w składzie:

1.      Przewodniczący                               

2.      Członek Komisji                          

3.      Członek Komisji

 

Egzamin rozpoczęto o godzinie ………………….

Komisja stwierdziła, że do egzaminu przystąpiło ….  pracowników.

 

Do egzaminu przystąpili następujący pracownicy:

1.

2.

zgodnie z załączoną listą obecności.

 

 

I część egzaminu – test składający się z …….. pytań.

Test rozpoczęto o godzinie ……  i trwał do godziny ………………………..

Za każde zadanie testu można było otrzymać  …. punktów.  Maksymalna ilość punktów do otrzymania to    …….

Komisja ogłosiła   ……… przerwę do godziny ……………….

Następnie Komisja zebrała arkusze egzaminacyjne i przystąpiła do ich oceniania.

Poszczególni pracownicy otrzymali następującą ilość punktów z testu:

1.

2.

 

Drugi etap egzaminu rozpoczęto o godzinie    ………..

Każdy pracownik odpowiadał indywidualnie tylko w obecności Komisji na zadane pytania:

1.

2.

3.

Za każde pytanie można było uzyskać   …… punktów. Ogółem można było uzyskać ……………… punktów.

Komisja ogłosiła przerwę do godziny  …………. i następnie przystąpiła do oceniania odpowiedzi pracowników.

 

Poszczególni pracownicy otrzymali następującą ilość punktów z odpowiedzi na powyższe pytania:

1.

2.

 

W wyniku przeprowadzonego egzaminu stwierdza się, że :

1.      Pan/Pani

2.       

 

zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.

 

 

 

Podpisy Komisji:

 

1. Przewodniczący   ...................................

 

2. Członek                ..................................

 

3. Członek                ...................................

 

 

 

Załącznik nr 7 do regulaminu służby przygotowawczej

 

 

 

ZAŚWIADCZENIE

O UKOŃCZENIU SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ

URZĘDNIKA SAMORZĄDOWEGO

I ZDANIU EGZAMINU KOŃCZĄCEGO SŁUŻBĘ

 

 

Niniejszym zaświadcza się, że Pan/Pani …………………………………odbył/a służbę przygotowawczą w wymiarze ……..  i złożył/a w dniu ........... z wynikiem pozytywnym egzamin, o którym mowa w art. 19 ust. 4 ustawy z dnia 21 października 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. 2008 r. Nr 223 poz. 1458), przed Komisją Egzaminacyjną Starostwa Powiatowego w Kluczborku

 

Przewodniczący Komisji                                                                              

Członkowie Komisji