Laureatami "PLASTRÓW MIODU" w 2022 roku zostali:

KATEGORIA BIZNES
Kisielewski sp. z o.o.
Firma z Ligoty Wołczyńskiej o nowoczesnym innowacyjnym profilu, zajmująca się nie tylko projektowaniem wysokiej jakości dużych silników i generatorów elektrycznych, ale także działalnością badawczo-rozwojową. Ściśle współpracują z Politechniką Wrocławską, wspierając m.in. budowę bolidów PWR Racing Team. Mają też udział w skonstruowaniu pojazdu napędzanego energią elektryczną czy szosowego motocykla elektrycznego. Zakres działalności firmy obejmuje również m.in.: specjalistyczne pomiary elektryczne, obróbkę skrawaniem CNC, konstrukcje stalowe. Chętnie wspierają akcje charytatywne, pomagają organizacyjnie i finansowo.

KATEGORIA KULTURA
Przemysław Szyporta „Petion”
Autor niezliczonych murali, które można podziwiać w różnych miejscach Kluczborka. Tworzy je z własnej inicjatywy, jak i na potrzeby komercyjne. Aktywista kultury alternatywnej, organizator wielu wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, zawody taneczne, warsztaty, panele dyskusyjne, zajęcia twórcze. Związany z kulturą HipHop - promujący i tworzący jej lokalne podwaliny. Tancerz, instruktor (specjalizacja Breaking) - przygodę z tańcem zaczął pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Swoimi pasjami i umiejętnościami dzieli się, pracując jako instruktor w Centrum Kultury w Kluczborku.

KATEGORIA SPORT
Karol Bortnik
W sztabie selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Czesława Michniewicza był trenerem przygotowania fizycznego. Wywalczył z naszą drużyną narodową awans na Mundial, a następnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Katarze. Wcześniej zajmował się przygotowaniem fizycznym reprezentacji Polski U-21, był drugim trenerem reprezentacji U-20 i współpracował z wieloma klubami PKO Ekstraklasy. Pan Karol jest założycielem Akademii Piłkarskiej Funball, która działa w Kluczborku od 2015 roku i szkoli aktualnie blisko 200 młodych piłkarzy w wieku od 2 do 12 lat. Jako trener dysponuje dużą wiedzą czysto piłkarską, wspiera swoich zawodników nie tylko na boisku ale i poza nim.

KATEGORIA PROMOCJA POWIATU
Adam Sokołowski
Powiedzenie „król jest tylko jeden” w odniesieniu do Pana Adama to „najprawdziwsza prawda”. 25 krotny Mistrz Polski kibiców sportowych swój pierwszy turniej wiedzy o sporcie wygrał w 1976 roku, a od 2001 roku rywalizujący z nim biją się tylko o drugie miejsce, bo pierwsze jest już z góry zajęte. W zdobywaniu sportowej wiedzy korzysta z książek i czasopism sportowych zapisując ważne informacje w ręcznie prowadzonych zeszytach – ma ich już około 70. Uczestnik dziewięciu igrzysk olimpijskich, podczas których promował Kluczbork charakterystyczną flagą. Jest lokalnym mecenasem sportu i współzałożycielem MKS Kluczbork. W ubiegłym roku Pan Adam zakończył prowadzenie swojej kancelarii notarialnej i na emeryturze zamierza się jeszcze bardziej poświęcić swojej sportowej pasji.

KATEGORIA  POSTAWA SPOŁECZNA - Plaster Miodu im. Rafała Neugebauera
Anna Słaboń
Kolejna osoba o wielkim sercu, która obok krzywdy innych nie może przejść obojętnie. Pochodzi z Wołczyna, gdzie mobilizuje wszystkich do pomocy, zaraża swoim optymizmem i aktywnością. Zaangażowała się m.in. w zakończoną sukcesem akcję pomocy dla Frania - chłopczyka z Namysłowa chorującego na SMA. Teraz pomaga w zebraniu środków na najdroższy lek świata Antosiowi Dziaczukowi z Wołczyna. Organizuje internetową sprzedaż rzeczy przekazanych z całej Polski i zagranicy podczas transmisji na żywo. Dochód z nich jest przekazywany na leczenie chłopca. Nie pozostała obojętna w sytuacji wojny na Ukrainie – zorganizowała zbiórkę darów oraz ich transport na wschód. Rzeczy niemożliwe robi od razu, a na cuda potrzebuje odrobinę dłuższej chwilki.

KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ POWIATU KLUCZBORSKIEGO
Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego
Rodowity kluczborczanin, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, później dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, radny województwa, poseł na sejm, a od 2013 roku Marszałek Województwa Opolskiego. Jako Marszałek, dzielący unijne pieniądze, ma duże możliwości i zawsze pamięta skąd pochodzi, wspierając inicjatywy i projekty lokalnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji. Korzyści dla powiatu tylko w ostatnim roku są naprawdę wymierne – dofinansowania do remontów boisk przyszkolnych, remonty w szkołach, remont szpitala, nowa karetka. Jego pasją jest sport, przede wszystkim piłka nożna. Tworzył MKS Kluczbork, pracował w tym klubie, przez cztery lata szefował też jego zarządowi piłkarskiemu. Potrafi ludzi słuchać, rozmawiać z nimi i współpracować.