Laureatami "PLASTRÓW MIODU" w 2019 roku zostali:

KATEGORIA BIZNES
Tyron Sp. z o. o.
Kluczborska firma, której płyty styropianowe i systemy dachowe są niezwykle cenione w budownictwie. Do ich produkcji stosują zaawansowane technologie, gwarantujące klientom najwyższą jakość. Tyron to firma zaangażowana w życie lokalnej społeczności - chętnie wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia i wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne..

KATEGORIA TURYSTYKA
Kapituła Plastrów Miodu zdecydowała się w tym roku nie przyznawać nominacji i nagród.

KATEGORIA KULTURA
Ks. Marek Sojka
Proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Łowkowicach, aktywnie działa na rzecz rozwoju kultury wśród społeczności lokalnej organizując m.in. przeglądy artystyczne dla dzieci i młodzieży, wyjazdy grupowe do kina, koncerty orkiestr dętych i festyny. Corocznie organizuje także w Łowkowicach wielką uroczystość ku czci patrona pszczelarzy ks. dr Jana Dzierżona, w której uczestniczą pszczelarze z całej Opolszczyzny.

KATEGORIA SPORT
ex aequo

Fundacja Siatkarska Akademia Rozwoju Mucha Volley
Fundacja siatkarska, której założycielem jest Konrad Mucha - środkowy UKS Mickiewicz Kluczbork. Zajmuje się rozwojem i wspieraniem najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Oprócz treningów siatkarskich dzieci uczą się języków obcych, wytrwałości i obowiązkowości, mają też zajęcia z automotywacji i skupienia. Młodzi zawodnicy Akademii mają na swoim koncie m.in. zwycięstwo w kategorii Singli w Opolskiej Lidze mini-siatkówki 2018/2019, a także awans do finału wojewódzkiego Kinder+Sport.
Stowarzyszenie Kluczborska Grupa Biegowa
Biegają, pływają, jeżdżą na rowerach, uprawiają triatlon, ale przede wszystkim propagują wśród mieszkańców powiatu kluczborskiego zdrowy tryb życia m.in. poprzez organizację wydarzeń rekreacyjnych czy tworzenie infrastruktury biegowej. Wyznaczyli i oznakowali trasy rekreacyjne, stworzyli Kluczborskie Centrum Lekkoatletyczne. Grupa promuje powiat kluczborski na licznych imprezach sportowych w kraju i za granicą, aktywnie włącza się także w akcje charytatywne.

KATEGORIA NAUKA
Andrzej Kowalik
Wieloletni kierownik Pasieki Zarodowej w Maciejowie, który o pszczołach i miodzie wie prawie wszystko. O takim na przykład „plastrze miodu” mógłby mówić godzinami i wszyscy słuchali by go z wypiekami na twarzy. Promuje pszczelarstwo, spuściznę ks. Jana Dzierżona i powiat kluczborski. Pod jego okiem maciejowska Pasieka uczestniczy w różnego rodzaju badaniach. Ostatnio była na przykład miejscem testowania nowoczesnych probiotyków dla pszczół.

KATEGORIA PROMOCJA POWIATU
Zespół mażoretek "Aurora" z Wołczyna
Działająca od ośmiu lat przy Wołczyńskim Ośrodku Kultury grupa odnosi sukcesy na przeglądach w całym kraju, uświetnia także swoimi występami liczne imprezy i ważne wydarzenia w powiecie kluczborskim. W zajęciach Zespołu uczestniczy 90 dziewczynek, które tworzą 6 grup tanecznych. Juniorki i Kadetki „Aurory” dzięki wysokim notom uzyskanym na ostatnich Mistrzostwach Polski otrzymały nominację do udziału w Mistrzostwach Europy Mażoretek w Chorwacji.

KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU KLUCZBORSKIEGO
Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf"
Te wspaniałe Panie od 20 lat aktywizują mieszkańców powiatu kluczborskiego, motywując ich do działania i rozwijania swoich pasji. Główny cel - zakup mammografu - został osiągnięty w 2007 roku, od tego czasu Stowarzyszenie bardzo aktywnie propaguje m.in. profilaktykę prozdrowotną i przeciwnowotworową, działa też na rzecz budowania dialogu pomiędzy samorządem a mieszkańcami, budując w lokalnej społeczności społeczeństwo obywatelskie.