PROTOKÓŁ nr 73/2004

z posiedzenia Zarządu Powiatu Kluczborskiego

w dniu 17 sierpnia 2004 r.

 

 

Posiedzenie Zarządu otworzył Starosta Kluczborski – Stanisław Rakoczy. W posiedzeniu uczestniczyło czterech członków Zarządu. Ponadto udział wzięli: Sekretarz Powiatu, Skarbnik Powiatu oraz Naczelnik Wydziału Edukacji.

 

 

Porządek posiedzenia:

 

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Sprawy Wydziału Edukacji:
  1. propozycja osób do przeprowadzenia rekrutacji w nowo tworzonych szkołach;
  2. aneks nr 1 do arkusza organizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku na rok 2004 / 2005;
  3. wyznaczenia członka Zarządu Powiatu i podpisania umów dot. programu stypendialnego dla młodzieży publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych;
  4. wniosek o przyznanie dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu kluczborskiego;
  5. projekt uchwały w sprawie powierzenia funkcji dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku;
  6. projekt uchwały w sprawie powierzenia zadań nauczycielom – doradcom metodycznym.
  1. Wniosek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku w sprawie podjęcia decyzji dot. przyszłości stołówki mieszczącej się przy Placu Niepodległości 5 w Kluczborku.
  2. Wniosek Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku w sprawie przyznania dodatkowych środków na prace remontowo-inwestycyjne oraz wyrażenia zgody na zlecenie wykonania niezbędnej dokumentacji na planowane zadanie.
  3. Pismo Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kluczborku dot. miejsc uboju zwierząt z konieczności.
  4. Projekty uchwał w sprawie uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy.
  5. Ustalenie sposobu realizacji uchwał Rady Powiatu w Kluczborku z dnia 12 sierpnia 2004 r.
  6. Wolne wnioski.

Do punktu 1 porządku

 

 

 

Porządek posiedzenia został przyjęty przez obecnych członków Zarządu.

Protokół z posiedzenia Zarządu, które odbyło się w dniu 3 sierpnia 2004 r. został również przyjęty.

 

Do punktu 2 porządku

 

Starosta przedstawił zebranym następujące sprawy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kluczborku:

a) wniosek w sprawie wyznaczenia osób do przeprowadzenia rekrutacji w nowo tworzonych szkołach. Jak wyjaśnił Starosta, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie przyjmowania uczniów do szkół publicznych, rekrutację do nowo tworzonych szkół przeprowadza organ prowadzący szkołę lub wyznaczona przez niego osoba. W związku z tym, dodał Starosta, Wydział Edukacji zaproponował, by do nowo utworzonych szkół rekrutację przeprowadzali dyrektorzy szkół a mianowicie: Pan Wojciech Wolarczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku do I Liceum Uzupełniającego; Pan Paweł Cieplik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 – CKU w Kluczborku do I Technikum Uzupełniającego oraz Pani Grażyna Cisowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku do Szkoły Przysposabiającej do pracy uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. W związku z tym, że nikt z obecnych nie wniósł uwag co do w/w kandydatów do przeprowadzenia rekrutacji do nowo tworzonych szkół, Starosta zaproponował, aby Zarząd Powiatu zaakceptował powyższy skład co też członkowie Zarządu Powiatu jednogłośnie uczynili.

b) aneks nr 1 do arkusza organizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku na rok 2004 / 2005 obowiązujący w okresie od dnia 01.09.2004 r. do 30.09.2004 r. Przewodniczący Zarządu powiedział, że Pani dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku swoją prośbę uzasadnia ogromnym zapotrzebowaniem na terapię logopedyczną. W związku z tym, uruchomienie w miesiącu wrześniu etatu logopedy spowoduje możliwość pozyskania środków finansowych na ten etat w 2005 r. W związku z tym, że nikt z zebranych nie wniósł żadnych zastrzeżeń do powyższego aneksu nr 1 do arkusza organizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku, został on jednogłośnie przez członków Zarządu Powiatu zatwierdzony. Jednocześnie upoważniono Starostę do jego podpisania.

c) wyznaczenia członka Zarządu Powiatu i podpisania umów dot. programu stypendialnego dla młodzieży publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych. Starosta przypomniał zebranym, że na jednym z poprzednich posiedzeń, Zarząd Powiatu przyjął informację dotyczącą stypendiów dla uczniów i studentów. Jednak konieczne jest również podpisanie ze szkołami, w których uczy się młodzież spełniająca warunki do pobierania stypendiów (6 szkół publicznych i 1 niepubliczna) umów dotyczących zasad współpracy w zakresie obsługi programu stypendialnego. Starosta zaproponował, aby do podpisania powyższych umów Zarząd Powiatu upoważnił jego oraz Wicestarostę. Propozycja ta spotkała się z jednogłośną akceptacją ze strony członków Zarządu Powiatu, w związku z tym postanowiono jak wyżej.

d) wniosek o przyznanie dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu kluczborskiego. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Kluczborku przygotował propozycję wysokości dodatków motywacyjnych dla poszczególnych dyrektorów szkół i placówek oświatowych. W porównaniu do okresu poprzedniego czyli 1.03.2004 r. do 31.08.2004 r. Pani Naczelnik Wydziału Edukacji wysokość tych dodatków nieco zróżnicowała jednak Starosta stwierdził, że on proponuje wysokość poszczególnych dodatków motywacyjnych pozostawić na takim samym poziomie jak w okresie poprzednim, można ewentualnie zmienić okres, na jaki zostanie on przyznany – zamiast na okres 6 miesięcy czyli do 28 lutego przyszłego roku to przyznać na okres od 1 września 2004 r. do 31 grudnia 2004 r. Ponadto, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji zaproponowała przyznanie dodatku motywacyjnego dla Pana Wiesława Solarewicza, jako nowo powołanego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku w wysokości 5% oraz dodatku funkcyjnego w wysokości 30%. Wszystkie te powyższe propozycje spotkały się z jednogłośną aprobatą ze strony członków Zarządu Powiatu w związku z tym, reasumując, postanowiono następująco: przyznanie dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu kluczborskiego na okres od 1 września 2004 r. do 31 grudnia 2004 r. w następujących wysokościach (takich samych jak w poprzednim okresie): Pan Mariusz Kaczmarski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku – 25 %; Pan Władysław Paszko, dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku – 20 %; Pan Wojciech Wolarczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku – 25 %; Pan Paweł Cieplik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 – CKU w Kluczborku – 25 %; Pan Jan Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – RCKU w Bogdańczowicach – 20 %; Pani Ewa Guznowska – Wolnik, dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Zawodowych w Polanowicach – 25 %; Pani Grażyna Cisowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku – 20 %; Pan Tadeusz Michałkiewicz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku – 20 %; Pani Danuta Woźniak-Ryńca, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kluczborku – 20 % oraz Pan Wiesław Solarewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku – 5 % oraz dodatek funkcyjny w wysokości 30 %.

e) projekt uchwały w sprawie powierzenia funkcji dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku. Jak wyjaśnił Starosta, kandydat na dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku – Pan Wiesław Solarewicz – zostaje powołany na dyrektora w/w placówki na podstawie konkursu przeprowadzonego w dniu 28 lipca 2004 r. oraz po uzyskaniu akceptacji przez Opolskiego Kuratora Oświaty. Pan Wiesław Solarewicz powyższą funkcję obejmuje na okres 5 lat, tj. od dnia 1 września 2004 r. do 31 sierpnia 2009 r. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

f) projekt uchwały w sprawie powierzenia zadań nauczycielom – doradcom metodycznym. Starosta wyjaśnił, że w związku z wygaśnięciem powierzeń nauczycielom – doradcom metodycznym 31 sierpnia 2004 r. konieczne jest powierzenie zadań doradcom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i trybu tworzenia, przekształcania i likwidowania oraz organizacji i sposobu działania placówek doskonalenia nauczycieli w tym zakresu i trybu ich działalności obowiązkowej oraz zadań doradców metodycznych, warunków i trybu powierzania nauczycielom zadań doradcy metodycznego. Następnie Starosta przedstawił zebranym nazwiska nauczycieli, którym powierza się zadania doradcy metodycznego w ramach stosunku pracy w szkołach macierzystych – Pan Wiesław Wiejowski, Pani Zofia Pańków oraz pani Iwona Baldy a także nauczycieli, którym powierza się zadania doradcy metodycznego w ramach dodatkowej umowy o pracę w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku – Pani Justyna Gembara, Pani Joanna Piłat, Pani Aleksandra Wośko oraz Pani Bogumiła Zawadzka. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

 

Do punktu 3 porządku

 

Starosta przedstawił zebranym wniosek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku w sprawie podjęcia decyzji w sprawie przyszłości stołówki mieszczącej się przy Placu Niepodległości 5 w Kluczborku. Wicestarosta poinformował zebranych, że szkoła już dwa razy ogłaszała przetarg na dzierżawę stołówki jednak żaden z nich nie został rozstrzygnięty w związku z nie złożeniem żadnej oferty. Wicestrosta powiedział, że po otrzymaniu niniejszego pisma, zwrócił się do szkoły z zapytaniem, w jaki sposób i gdzie umieszczone były ogłoszenia o tym przetargu. Szkoła odpowiedziała, że ogłoszenia o przetargu znajdowały się w gablocie szkoły, na drzwiach wejściowych do stołówki, na stronie internetowej oraz że powyższe ogłoszenie zostało przekazane do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Kluczborku. Wicestarosta stwierdził, że jeżeli ktoś ogłoszenie o przetargu wiesza w szkole, to trudno się dziwić, że nikt się nie zgłosił natomiast Starosta stwierdził, że ogłoszenie co prawda było zamieszczone w internecie, ale który z biznesmenów “zagląda” na stronę internetową szkoły. Skarbnik stwierdził, że on radził na początku, aby całą sprawę ze stołówką inaczej załatwić a mianowicie, aby wyłączyć trwały zarząd szkoły na całym tym budynku i przejąć jego administrowanie, samemu poszukać najemcy i całą resztę budynku zagospodarować samemu ale Zarząd Powiatu zadecydował inaczej i dzisiaj mamy problem. Wicestarosta dodał, że w tej chwili mamy dwa wyjścia, albo zrobić tak jak proponował Skarbnik albo zobowiązać szkołę do natychmiastowego ogłoszenia przetargu na dzierżawę stołówki ale te ogłoszenia należy zamieścić w gazetach – jednej o zasięgu wojewódzkim i dwóch o zasięgu lokalnym (przede wszystkim w Nowe Trybunie Opolskiej i w innych gazetach) oraz w miejscach widocznych, publicznych na terenie powiatu. Ponadto ogłoszenie można zamieścić w telewizji kablowej – dodała Pani Irena Kielar, członek Zarządu Powiatu. Skarbnik zapytał, co w takim razie zrobić od września – czy “pozostawić zamknięte drzwi stołówki” czy zacząć normalnie działać do czasu rozstrzygnięcia przetargu na dotychczasowych zasadach. Pani Otylia Skoczylas, członek Zarządu Powiatu stwierdziła, ze niemożliwą rzeczą jest to, aby nikt z restauratorów nie był zainteresowany dzierżawą tego pomieszczenia gdyż jest on położony naprawdę w dobrym miejscu, Starosta natomiast powiedział, że należy zapytać z kolei, z iloma ludźmi zajmującymi się gastronomią dyrekcja szkoły rozmawiała. Na koniec Wicestarosta stwierdził, że w ciągu dwóch tygodni (gdyż tyle pozostało do czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego) przetargu nie da się rozstrzygnąć więc proponuje, aby szkoła na razie prowadziła działalność. Pani Irena Kielar, członek Zarządu Powiatu również stwierdziła, że stołówka musi nadal działać, w przeciwnym razie będzie przynosić straty. Reasumując, Zarząd Powiatu jednogłośnie postanowił, aby zobowiązać dyrekcję szkoły do natychmiastowego ogłoszenia przetargu na dzierżawę stołówki mieszczącej się przy Placu Niepodległości 5 w Kluczborku. Powyższe ogłoszenie o przetargu należy zamieścić w gazecie o zasięgu wojewódzkim oraz w dwóch gazetach lokalnych (przede wszystkim w Nowej Trybunie Opolskiej oraz w innych gazetach). Ponadto, ogłoszenie to należy zamieścić w telewizji kablowej a także w miejscach publicznych na terenie naszego powiatu., natomiast do czasu rozstrzygnięcia przetargu, stołówka ma funkcjonować na dotychczasowych zasadach.

 

Do punktu 4 porządku

 

Przewodniczący Zarządu Powiatu zapoznał zebranych z wnioskiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku w sprawie wyasygnowania dodatkowej kwoty potrzebnej na przeprowadzenie pilnych prac remontowo-inwestycyjnych w szkole oraz wyrażenia zgody na zlecenie wykonania niezbędnej dokumentacji na planowane zadanie ze środków przeznaczonych na tegoroczne remonty. Starosta wyjaśnił zebranym, że Pan Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku rozmawiał z nim na temat i stwierdził, że z początkiem lipca br. szkoła rozpoczęła konieczne prace remontowe na które przeznaczona została na ten rok kwota 50.000 zł. Za te pieniądze szkoła postanowiła wymienić stolarkę okienną w budynku szkoły, wyremontować korytarze oraz przeprowadzić renowację parkietu w sali gimnastycznej. Przed przystąpieniem do prac remontowych, dyrektor poprosił inżynierów budowlanych o dodatkową ekspertyzę, która pozwalałaby ustalić, co jest powodem tak dużego zawilgocenia budynku sali gimnastycznej. Po tej ekspertyzie okazało się, że budynek sali gimnastycznej pozbawiony jest czynnej instalacji odprowadzającej wody deszczowe co powoduje niszczenie podłóg i ścian sali gimnastycznej oraz w dużej mierze przyczynia się do zawilgocenia piwnic i szatni w budynku szkoły. W związku z tym, eksperci zasugerowali, że niezbędne jest wykonanie nowej sieci odprowadzającej wody deszczowe z budynku szkoły do pobliskiej rzeki. Koszt całej tej inwestycji szacowany jest na około 50.000 zł. W tej sytuacji, dodał Starosta, dyrektor szkoły postanowił zrezygnować z wymiany okien i renowacji parkietu w sali gimnastycznej a te środki przeznaczyć na pilniejsze prace m.in. właśnie na renowację parkietu w auli szkoły oraz wykonanie deszczówki i kolektora deszczowego. W związku z tym, dyrektor szkoły prosi o wyrażenie zgody na wyasygnowanie dodatkowych środków na te prace oraz wyrażenia zgody na zlecenie wykonania niezbędnej dokumentacji na planowane zadanie. Starosta stwierdził, że zadanie to powinno zostać na pewno wykonane gdyż z roku na rok sala ta będzie coraz bardziej niszczeć ale w tej chwili nie mamy takiej kwoty aby to sfinansować. Skarbnik Powiatu stwierdził, że w tym wniosku brakuje konkretnej informacji, jakiej kwoty szkole potrzeba i na co dokładnie a mianowicie, ile na remont auli a ile na wykonanie deszczówki. W związku z tym, Przewodniczący Zarządu Powiatu zaproponował, że jeśli chodzi o wykonanie dokumentacji wraz z kosztorysem, to na to można wyrazić zgodę natomiast co do wyasygnowania dodatkowych środków na remont Starosta zaproponował, aby poczekać do czasu opracowania kosztorysu tej inwestycji i ustalenia z Panem dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku o jaką konkretnie kwotę szkole chodzi. Takie rozwiązanie powyższej sprawy zaproponowane przez Starostę spotkało się z ogólną aprobatą członków Zarządu Powiatu w związku z tym postanowiono jak wyżej.

Do punktu 5 porządku

 

Zarząd Powiatu zapoznał się z informacją Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kluczborku przygotowaną w związku z rozstrzygnięciem Zarządu Powiatu z dnia 3 sierpnia br. a dotyczącą miejsc uboju zwierząt z konieczności. Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa zwrócił się z tym zapytaniem do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, którzy stwierdzili, że ubój zwierząt z konieczności realizowany jest na zasadzie umowy pomiędzy właścicielem zwierzęcia

a rzeźnią. Ponadto, ubój zwierząt z konieczności nie jest realizowany na terenie powiatu ze względu na zaostrzone przepisy prawa odnośnie spełnienia warunków weterynaryjnych w zakresie uboju i badań mięsa.

Do punktu 6 porządku

 

Starosta przedstawił następujące projekty uchwał:

a) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/25/2004 o warunkach zabudowy określającej zasady podziału nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną nr 25 k.m. 5 w miejscowości Tuły gm. Lasowice Wielkie. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

  1. w sprawie uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej

na budowie budynku gospodarczo-garażowego (dwustanowiskowego) przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 310/4 k.m. 12 w miejscowości Szymonków, gm. Wołczyn. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

c) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GM-7331-22/04 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej budowie budynku obory do 220 DJP z halą udojową, pomieszczeniem na mleko, gospodarczym i socjalnym dla załogi, zbiornik na gnojowicę i ścieki bytowe z urządzeniami towarzyszącymi (przyłączami wody, energii elektrycznej, drogami dojazdowymi, placami manewrowymi i postojowymi) na terenie nieruchomości nr 135/3 k.m. 1, położonego we wsi Bogdańczowice, gm. Kluczbork. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

d) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GM-7331-30/04 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na zalesieniu nieruchomości położonej na działce nr 141/53 k.m. 5, położonej w miejscowości Borkowice, gm. Kluczbork. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

e) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/19/04 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie budynku mieszkalnego – dobudowie wiatrołapu wraz z podpiwniczeniem przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 22/2 k.m. 10 w miejscowości Gronowice gm. Lasowice Wielkie. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

  1. w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr BK.I.7331/11-1/04 o warunkach zabudowy dla

inwestycji polegającej na rozbudowie budynku mieszkalnego, jednorodzinnego na budynek mieszkalny dwupokoleniowego, oznaczonego w ewidencji gruntów i budynków numerem 666, położonego w Byczynie , ul. Sadowa 7.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

g) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GM-7331-33/04 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z przyłączem wod-kan i energii elektrycznej położonego na terenie nieruchomości nr 18/3, 18/4, 18/5, 18/6, 18/7 k.m. 9 położonej w miejscowości Kuniów, gm. Kluczbork. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

h) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/21/2004 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na rozbudowie z przebudową budynku gospodarczego na budynek mieszkalno-usługowy przewidzianej do realizacji na działkach ewidencyjnych nr 11 k.m. 5 i 46/1 k.m. 7 w miejscowości Lasowice Małe gm. Lasowice Wielkie. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

i) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/24/2004 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie poddasza budynku mieszkalnego przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 63 k.m. 3 w miejscowości Chudoba, gm. Lasowice Wielkie.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

j) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/20/2004 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego budynku gospodarczego, zbiornika na ścieki sanitarne oraz przyłączy: wodociągowego i energetycznego, przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 147/37 k.m. 15 w miejscowości Laskowice gm. Lasowice Wielkie.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

  1. w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GK-7331/23/2004 o warunkach zabudowy dla

inwestycji polegającej na budowie silosów zbożowych typu BIN 100 – 2 szt. o poj. ok. 134 mł każdy przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 157/8 k.m. 7 w miejscowości Chocianowice gm. Lasowice Wielkie.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

 

 

l) w sprawie uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na dobudowie ganku do budynku mieszkalnego oraz przebudowie konstrukcji dachu i adaptacji strychu na pomieszczenia mieszkalne, przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 665/238 i 666/238 k.m. 1 w miejscowości Szum, gm. Wołczyn.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

  1. w sprawie uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji

polegającej na wykonaniu otworu okiennego w ścianie szczytowej istniejącego budynku mieszkalnego wraz z dobudową balkonu przy w/w otworze, przewidzianej do realizacji na działce ewidencyjnej nr 25/26 k.m. 5 w miejscowości Brzezinki, gm. Wołczyn.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

  1. w sprawie uzgodnienia projektu decyzji nr GM-7331-31/04 o warunkach zabudowy dla

inwestycji polegającej na budowie szopo-garażu na maszyny rolnicze położonego na terenie nieruchomosci nr 3, k.m. 1, położonej w miejscowości Bogacica – Krężel,

gm. Kluczbork.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął powyższą uchwałę.

 

Do punktu 7 porządku

 

Przewodniczący Zarządu przedstawił uchwały Rady Powiatu w Kluczborku z dnia 12 sierpnia 2004 r. Ustalono sposób ich realizacji następująco:

  • uchwała w sprawie zmian w budżecie Powiatu Kluczborskiego uchwalonego na 2004 r. –

uchwałę przekazano Skarbnikowi Powiatu;

  • uchwała w sprawie zmian w budżecie Powiatu Kluczborskiego uchwalonego na 2004 r.; -

uchwałę przekazano Skarbnikowi Powiatu;

  • uchwała w sprawie wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu

Administracyjnego w Opolu Sygn. akt II S.A./Wr2887/03 z dnia 19 lipca 2004 r. – uchwałę przekazano do Wydziału Organizacyjnego.

 

 

Do punktu 8 porządku

Brak wolnych wniosków.

 

W związku z wyczerpaniem porządku posiedzenia, Starosta zamknął posiedzenie Zarządu Powiatu. Na tym protokół zakończono.

 

 

Protokołowała

Danuta Oziembłowska Zarząd Powiatu

1. Stanisław Rakoczy ...............................................

2. Mieczysław Czapliński .............................................

3. Irena Kielar ...............................................

4. Otylia Skoczylas ...............................................

5. Stanisław Stenzel ...............................................