Laureatami "PLASTRÓW MIODU" w 2018 roku zostali:

KATEGORIA BIZNES
"Bartyla" Edward i Krzysztof Bartyla Sp. Jawna
Firma dekarska z Chudoby z ponad 40-letnią tradycją, solidny wykonawca i dystrybutor pokryć dachowych, ale też sponsor i patron wielu działań podejmowanych w lokalnym środowisku. Dachy wykonane przez firmę Bartyla są zawsze symbolem jakości i precyzji wykonania. To jedna z najbardziej znanych firm dekarskich w regionie. Dzięki zaangażowaniu właścicieli i pracowników są od wielu lat w czołówce hurtowni pokryć dachowych i wykonawców, zarówno w województwie opolskim, jak i poza Opolszczyzną.

KATEGORIA TURYSTYKA
Usługi Kajakowe i Przewodnickie „Opolska Przygoda”
Rodzinna firma, której właściciele wymyślili innowacyjny w skali powiatu produkt: spływy po okolicznych rzekach Stobrawie, Budkowiczance i Prośnie, żeby pokazać rodzinne strony i Opolszczyznę z perspektywy kajaka. Oferują też usługi przewodnickie po województwie opolskim w wersji tradycyjnej, obsługując wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe.

KATEGORIA KULTURA
Zespół Estradowy Big Roll Band
Działający przy Kluczborskim Domu Kultury big band od ponad 10 lat przybliża mieszkańcom powiatu muzykę jazzową i rozrywkową w znakomitych innowacyjnych aranżacjach. Zespół koncertował w kraju i za granicą, można ich usłyszeć między innymi w tematycznych koncertach poświęconych muzyce filmowej, festiwalowej, koncertach kolęd. Muzycy swoje umiejętności doskonalą pod okiem dyrygenta Rolanda Mendla.

KATEGORIA SPORT
Wojciech Osiecki
Jeden z najlepszych na świecie łuczników konnych, multimedalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w tej niszowej dyscyplinie sportu. Aktywny działacz i trener, który swoim entuzjazmem zaraża innych, prowadząc szkolenia na całym świecie (Szwecja, Francja, Niemcy, RPA). Laureat drugiego miejsca w ubiegłorocznym plebiscycie „Złota Trzynastka” polskiego sportu, organizowanym przez Magazyn Sportowiec. Uległ tylko Kamilowi Stochowi. Na co dzień prowadzi swój własny ośrodek łucznictwa konnego w Gierałcicach.

KATEGORIA NAUKA
Kapituła Plastrów Miodu zdecydowała się w tym roku nie przyznawać nominacji i nagród.

KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU KLUCZBORSKIEGO
Kapituła Plastrów Miodu zdecydowała się w tym roku nie przyznawać nominacji i nagród.

KATEGORIA PROMOCJA POWIATU
Katarzyna i Krzysztof Szewczyk - Hodowla Psów Rasowych
Właściciele działającej od 13 lat w Ligocie Górnej hodowli psów rasy Labrador Retriever pod nazwą KREUZBURG. Ich wychowankowie to prawdziwe czempiony, od dziesięciu lat triumfują na najważniejszych krajowych i międzynarodowych wystawach psów rasowych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i prawdziwej pasji właścicieli o małej hodowli spod Kluczborka stało się głośno nie tylko w środowisku hodowców psów, ale także wśród wszystkich miłośników czworonogów.