Laureatami "PLASTRÓW MIODU" w 2017 roku zostali:

KATEGORIA BIZNES
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Adam Gronek
Działająca od 25 lat firma transportowa z Kluczborka. Ma pokaźną flotę aut widoczną na drogach i autostradach całej Europy.

KATEGORIA TURYSTYKA
Spółdzielnia Socjalna „Gród” w Biskupicach
Swoją pasję przekuli w biznes, są specami od średniowiecza i rycerstwa. Od lat ściągają na organizowane w grodzie imprezy, wydarzenia, turnieje kwiat rycerstwa i turystów z Polski, Europy i świata.

KATEGORIA KULTURA
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Kluczborku
Organizator niedawnych obchodów 500-lecia Reformacji i koncertów organowych z udziałem wybitnych muzyków i śpiewaków z Polski i Europy. Przyczółek klasyki i dobrego smaku i to od ponad 30 lat. Koncertowo dbają też o parafialne zabytki.

KATEGORIA SPORT
ex aequo
Uczniowski Klub Sportowy „Mickiewicz” Kluczbork
Stowarzyszenia i II-ligowy klub siatkarski z długą listą sukcesów na koncie. Połączenie literatury z siatkówki nazwie – jak najbardziej uzasadnione, bo ich sprawdzony i przynoszący efekty system szkolenia to dzieło na miarę siatkarskiego „Pana Tadeusza”.

Męska Drużyna Pożarnicza OSP Chudoba
Gdyby organizowano pożarniczą olimpiadę, pewnie wygrałaby Chudoba. Wielokrotni mistrzowie powiatu w tej dyscyplinie, w akcjach dobroczynnych - niezawodni i szybcy.

KATEGORIA NAUKA
Prof. dr hab. Wiesława Piątkowska - Stepaniak
Prorektor Uniwersytetu Opolskiego, inicjatorka i realizatorka projektu utworzenia kierunku lekarskiego na tej uczelni, postanowiła wcześniej znaleźć receptą na brak lekarzy w regionie i w Polsce. Dzięki zainicjowanej przez Panią Prorektor współpracy z powiatem kluczborskim ma on swój merytoryczny udział w narodzinach opolskiego Collegium Medicum.

KATEGORIA PROMOCJA POWIATU
ex aequo
Piotr Staszewski (Staszewski Barber Show)
Właściciel firmy specjalizującej się we fryzjerstwie męskim oraz pielęgnacji włosów i bród. Wierność pasji zaprowadziła go na fotel prezydenta tej branży w Polsce oraz nie jeden raz na podium Mistrzostw Świata.

Bohaterowie Kalendarza Powiatu Kluczborskiego „Stąd Jesteśmy” 2018

Jan Jakimowicz z Kluczborka - Wicemistrz Polski Kelnerów, rekordzista Polski – utrzymał 48 kieliszków do wina w jednej ręce.

Natalia Adamowska - Modelka, uczestniczka sesji zdjęciowych i pokazów mody w Europie i na świecie.

Andrzej Rokita - Pochodzący z Wąsic, obecny rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jacek Tybur - Uznany artysta, grafik, absolwent krakowskiej ASP, nauczyciel w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym.

Łukasz Bortnik - Trener przygotowania fizycznego piłkarzy Mistrza Izraela Hapoel Beer Sheva, uczestnika Ligi Europejskiej.

Daria Wartalska - Projektantka szkła z Kluczborka, prowadzi pracownię i studio w Berlinie, absolwentka ASP we Wrocławiu.

Łukasz Opaliński - Projektant designerskich mebli, laureat brytyjskich konkursów w tej branży, oraz jachtów, w tym unikalnego w skali światowej jachtu z otwieranymi burtami.

Dagmara Drzazga - Pochodząca z Kluczborka reżyserka i autorka nagradzanych filmów dokumentalnych, doktor sztuki filmowej, jurorka, wykładowczyni.

Wojciech Zaremba - Zdolny naukowiec z Kluczborka, obecnie w USA, w Dolinie Krzemowej, pracuje z zespołem wizjonera i miliardera Elona Muska nad rozwijaniem sztucznej inteligencji.

Przemysław i Wojciech Chałupka - Utalentowani i nagradzani muzycy, akordeonista i saksofonista z Kluczborka, występowali niedawno w noworocznym koncercie w ogólnopolskiej telewizji.

Grzegorz Bednarek - Podróżnik i fotograf z Wołczyna, uczestnik górskiego ultramaratonu we włoskich Dolomitach.

Grzegorz Pietruszyński - Twórca firmy, która trafiła do jednego z największych akceleratorów biznesu w amerykańskiej Dolinie Krzemowej i spektakularnie się rozwija, rozpisywał się o nim nawet Forbes.
 
KATEGORIA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI POWIATU KLUCZBORSKIEGO
ex aequo
Studio Reklamy Valdex S.C. Barbara Ziora i Waldemar Sosin z Kluczborka
Firma z branży reklamowej z Kluczborka – miasta z filmu „Rejs”, swój własny rejs do sukcesu rozpoczęła 25 lat temu i nie zbacza z kursu. Produkują też dobro – pomagając innym. Nie tylko pracują w reklamie, ale sami są również biznesową wizytówką i reklamą regionu.

Bronisław Mazur
Organizator wielu turniejów i wydarzeń brydżowych w Kluczborku, sukcesów ma więcej niż talia kart. Ma 80 lat i jest jednym z najstarszych brydżystów w Polsce.