<>

Koordynatorem sportu szkolnego szkół ponadpodstawowych w Powiecie Kluczborskim jest mgr Marek Jarząb.

Do podstawowych zadań koordynatora sportu szkolnego należy:

1.     Rozwijanie uzdolnień sportowych i zainteresowań kulturą fizyczną uczniów szkół i placówek oświatowych powiatu kluczborskiego we współpracy
z dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego.

2.      Koordynacja pozaszkolnej działalności sportowej młodzieży ze szkół powiatu.

3.      Planowanie i realizacja działalności sportowej młodzieży ze szkół powiatu.

4.     Współorganizowanie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego międzyszkolnych zawodów, turniejów i mistrzostw sportowych oraz imprez rekreacyjnych na terenie powiatu – w ramach propagowania zdrowego stylu życia młodzieży.

5.      Organizowanie szkoleń młodzieżowych animatorów sportu i sędziów sportowych.

6.     Współdziałanie z dyrektorami szkół i placówek, z jednostkami i organizacjami kultury fizycznej w zakresie wykorzystania bazy sportowej i rekreacyjnej.