Protokół Nr 8/2003

 

Z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kluczborku

w dniu 9 grudnia 2003r.

Przewodniczył Przewodniczący Komisji – Paweł Prochota.

Lista obecności w załączeniu.

Ponadto w posiedzeniu uczestniczył:

Maciej Mularczyk – Przewodniczący Rady Powiatu w Kluczborku.

Porządek posiedzenia:

1.Otwarcie posiedzenia.

2.Zapoznanie się z protokołem z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu,

przeprowadzonej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ZOZ

w Kluczborku w dniach 7-15.10.2003r.

3.Wolne wnioski.

 

Ad.1.

Przewodniczący Komisji otworzył posiedzenie, powitał wszystkich zebranych, a następnie przedstawił proponowany porządek obrad komisji w dniu dzisiejszym. Do proponowanego porządku radni nie wnieśli uwag i w drodze głosowania jednogłośnie go przyjęli.

Ad.2.

Członkowie komisji analizowali protokół z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu, przeprowadzonej w SPZOZ ZOZ w Kluczborku w dniach od 07.10.do 15.10.2003r.

Protokół niniejszy został przedłożony przez Dyrektora zakładu na wniosek Komisji Rewizyjnej. Protokół zawiera punkty mówiące między innymi o realizacji decyzji PIP, ochronie wynagrodzenia za pracę, odbiorze obiektu budynku chirurgii, centralnej tlenowni

i wentylatornii z pomieszcz pomp próżniowych oraz współpracy ze związkami zawodowymi.

Radny Wiktor Naumik powiedział, że jego zdaniem z protokołu wynika, że są niezgodności pomiędzy projektem, a końcowym wykonaniem. Radny stwierdził, że np. w protokole jest zapis: “w pomieszczeniu sterylizacji jest winda towarowa po stronie czystej; brak w projekcie dźwigu do transportu materiału brudnego”. Radny zapytał dlaczego inwestor nie wychwycił braku tego dźwigu. Ponadto w protokole są również zapisy, mówiące o tym, że pokoje chorych posiadają drzwi otwierane do wewnątrz, a w przedsionkach do korytarza dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz, co uniemożliwia przewożenie chorych na łóżkach znajdujących się w części sal chorych.

Radny Władysław Zawadzki powiedział, że w takim wypadku odbiór inwestycji był nieprawidłowy. Należało by się więc zapoznać z dokumentacją tej inwestycji czyli projektem, książką budowy, itp.

Radny Mieczysław Garbowski powiedział, że w protokole PIP są ustalenia końcowe,

z których wynika, że projekt budowlany inwestycji, projekt adaptacji przyziemia budynku, projekt wentylacji i klimatyzacji pierwszego etapu, adaptacja pomieszczeń warsztatu

na wentylatornię oraz modernizacja centralnej tlenowni zostały zaopiniowane przez specjalistów bez zastrzeżeń.

Uczestniczący w posiedzeniu Przewodniczący Rady Powiatu powiedział, że można na kolejne posiedzenie komisji zaprosić Pana Mieczysława Buczkowskiego – pracownika SPZOZ
w Kluczborku, specjalistę ds. technicznych i zamówień publicznych, który mógł by udzielić wyjaśnień w tej kwestii.
Przewodniczący Komisji wraz z pozostałymi radnymi ustalili, aby na kolejne posiedzenie komisji zaprosić również byłego Dyrektora SPZOZ w Kluczborku – Pana Janusza Kubowa oraz inspektorów nadzoru budowlanego, którzy pełnili nadzór nad realizacją tej inwestycji. Ponadto członkowie komisji chcieli by się zapoznać z projektem inwestycji oraz dokumentacją roboczą. Przewodniczący Komisji w związku z powyższym zwołał kolejne posiedzenie na dzień 19.12.2003r. na godz.9 00.

Radny Wiktor Naumik powiedział, że należało by również sprawdzić, czy środki finansowe przeznaczone na tą inwestycję zostały prawidłowo wydatkowane.

Ad.3.

Radny Władysław Zawadzki poruszył sprawę pożaru składowiska odpadów nieużytecznych we wsi Trzebiszyn i zaproponował, aby zwrócić się do Starosty Kluczborskiego z zapytaniem czy wydał zezwolenie na składowanie w w/w miejscu takich odpadów. Członkowie komisji również opowiedzieli się za skierowaniem takiego zapytania do Starosty. Przewodniczący Komisji przekaże Staroście pismo w tej sprawie.

Innych spraw nie poruszano. W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący Komisji podziękował wszystkim za udział i zamknął posiedzenie Komisji Rewizyjnej

w dniu dzisiejszym.

Na tym protokół zakończono.

 

 

Przewodniczący Komisji:

Paweł Prochota

 

Protokołowała:

Katarzyna Stanisławska