Protokół Nr 40/2014

Z posiedzenia Komisji ds. Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, w dniu 19 września 2014 r.

Przewodniczył:  Przewodniczący komisji – Andrzej Butra

1.Otwarcie posiedzenia

2. Analiza materiałów na XLV sesję.

1.      Wanda Słabosz – Skarbnik Powiatu,

2.      Mieczysław Czapliński-Wicestarosta Kluczborski.

Przewodniczący Komisji ds. Wsi przywitał wszystkich zebranych i przedstawił porządek dzisiejszego posiedzenia. Do przedstawionego porządku członkowie Komisji nie wnieśli żadnych uwag jednogłośnie go zatwierdzając.

Przewodniczący komisji przedstawił projekty uchwał na XLV sesję w następujących  sprawach: zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Kluczborskiego na rok 2014
Nr XXXVIII/288/2013   Rady Powiatu w Kluczborku,
zmiany wieloletniej prognozy finansowej, udzielenia pomocy finansowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciarce na zakup zestawu narzędzi hydraulicznych i aparatów ochrony dróg oddechowych, zmiany  Uchwały   Nr  XXXIX/295/2014  Rady   Powiatu    w  Kluczborku z dnia  6 marca 2014 r. w sprawie określenia zadań do realizacji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 2014 rok, przyjęcia "Strategii Rozwoju Powiatu Kluczborskiego na lata 2014-2022", Informacja z wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2014 roku wraz z Informacją o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Kluczborskiego Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o przebiegu wykonania budżetu powiatu za I półrocze 2014 roku, Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Kluczborku za okres od 19.08.2014 r. do 9.09.2014 r.

Radni nie wnieśli zapytań do powyższych projektów uchwał i  jednogłośnie przyjęli pozytywną opinię o projektach uchwał na XLV sesję.

Pan Wicestarosta dodał, że jeżeli chodzi o Strategię to na sesji zostanie przedstawiona prezentacja przez panią Małgorzatę Ziółkowską - reprezentantkę spółki Grupy Ergo
Sp. z o.o. Wrocław.

Ad. 3

Nie wniesiono wolnych wniosków.

W związku z wyczerpaniem porządku posiedzenia Przewodniczący Komisji ds. Wsi podziękował wszystkim zebranym za udział w posiedzeniu i zamknął dzisiejsze posiedzenie.

Przewodniczący Komisji

Andrzej Butra