Protokół Nr 22/2012

z posiedzenia Komisji Rewizyjnej  Rady Powiatu w Kluczborku w dniu 30 listopada 2012 roku.

Przewodniczył Przewodniczący Komisji – Paweł Prochota

2. Kontrola bieżąca wykonania budżetu za III kwartał 2012 roku.

3.Kontrola doskonalenia zawodowego i szkoleń pracowników samorządowych Starostwa Powiatowego w Kluczborku:

ilość pracowników,

koszty szkoleń, kursów,

koszty dofinansowań do studiów podyplomowych.

Zaproszeni:

1.      Wanda Słabosz-Skarbnik Powiatu,

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przywitał wszystkich zebranych i przedstawił porządek dzisiejszego posiedzenia. Do przedstawionego porządku Członkowie Komisji nie wnieśli  uwag jednogłośnie go zatwierdzając.

Pani Skarbnik przedstawiła Informację z wykonania budżetu za III kwartał 2012 r.

Powyższa Informacja stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

Radny Rober Wietrzyk zapytał, czy kredyt w rachunku bieżącym musi zostać spłacony do końca grudnia. Pani Skarbnik odpowiedziała, że tak. Pani Skarbnik stwierdziła, że problem może być, jeżeli nie będzie wykonania dochodów do końca grudnia. Radny Mirosław Misiak zapytał jaka jest sytuacja, jeżeli chodzi o sprzedaż stacji paliw przy PKS. Pani Skarbnik odpowiedziała, że w grudniu odbędzie się kolejny przetarg, obiekt można sprzedać do 40 % jego wartości. Radny Robert Wietrzyk zapytał, co w sytuacji, jeżeli zaplanowanych dochodów nie uda się wykonać do końca grudnia, czy jest na to jakiś pomysł. Pani Skarbnik odpowiedziała, że jest jeszcze przetarg na Powiatowy Ośrodek Rehabilitacji.  Radny Robert Wietrzyk zapytał, czy jest zainteresowanie ze strony banków. Pani Skarbnik odpowiedziała, że jest, ale jak będzie to się okaże z końcem grudnia. Pani Skarbnik dodała, że jeżeli chodzi o  dochody to uzyskamy jeszcze około 2 mln. dochodów z wpływów z podatków. Radny Mirosław Misiak zapytał, czy jeżeli bank będzie zainteresowany leasingiem obiektu na Sienkiewicza, to wpłaci pieniądze od razu w całości. Pani Skarbnik odpowiedziała, że tak.

Radny Mirosław Misiak zapytał, ile brakuje na dzień dzisiejszy środków finansowych, aby zamknąć budżet 2012 r. Pani Skarbnik odpowiedziała, że jest to około 6 mln. zł.

Radni 4 głosami za, przy 1 wstrzymującym się przyjęli do wiadomości Informację z wykonania budżetu powiatu za III kwartał 2012 r.

Pani skarbnik dodała, że po wniesieniu skargi do WSA na uchwałę RIO odnośnie nie wliczania zadłużenia wobec Siemensa do długu, RIO postanowiło czekać na orzeczenie WSA w powyższej sprawie. Pani Skarbnik poinformowała, że zadłużenie wobec Siemensa nie będzie ujmowane w wpf dopóki nie będzie rozstrzygnięcia WSA. Pani Skarbnik dodała, że jeżeli wykonane zostałyby założone dochody do końca roku to dług powiatu razem z Siemensem nie przekroczyłby 57 %, natomiast bez Siemensa zadłużenie nie przekracza 36 % . Radny Robert Wietrzyk zapytał, co w przypadku gdy dochodów nie wykonamy i wliczymy Siemens do zadłużenia. Pani Skarbnik odpowiedziała, że zadłużenie sięgnie wtedy 64 %.

Pani Skarbik przedstawiła Informację dotycząca doskonalenia i szkoleń pracowników Starostwa Powiatowego w Kluczborku w 2012 r.

Pani skarbnik poinformowała, że pracownicy Starostwa Powiatowego w br. wzięli udział w 45 szkoleniach, seminariach i kursach ściśle związanych z wykonaniem swoich zadań, z tego 29 pracowników uczestniczyło w w/w formach doskonalenia odpłatnie. Jeżeli chodzi o koszty szkoleń i kursów to wydatki na ten cel wyniosły 8.298,80 zł., w przypadku korzystania ze szkoleń bezpłatnych Starostwo poniosło jedynie koszty przejazdu. Pani Skarbnik poinformowała ponadto, że ogółem koszty przejazdu na szkolenia odpłatne i bezpłatne wyniosły 1.393,80 zł. Z dofinansowania do studiów licencjackich i magisterskich skorzystało dwie osoby, koszty dofinansowania to kwota 999 zł. Jeżeli chodzi o dofinansowanie do studiów podyplomowych , to nie było takiego dofinansowania, gdyż nikt nie złożył takiego wniosku.

Przewodniczący Komisji w związku z wyczerpaniem porządku obrad podziękował wszystkim za udział w dzisiejszym posiedzeniu i zamknął posiedzenie komisji.

Przewodniczący Komisji

Paweł Prochota