Protokół Nr XXXIX/2006

z nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kluczborku

z dnia 18 maja 2006 r.

Nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Kluczborku otworzył o godz.1000 Przewodniczący Rady – Maciej Mularczyk. Powitał wszystkich radnych oraz przybyłych na dzisiejszą sesję gości z partnerskiego Powiatu Brzeżany w osobach:

-Wiktor Zinczuk – Przewodniczący Brzeżańskiej Rejonowej Administracji Państwowej,

-Roman Wysocki – Przewodniczący Brzeżańskiej Rady Rejonowej,

-Wasyl Sołomko – Wiceprzewodniczący Brzeżańskiej Rady Rejonowej.

Następnie Przewodniczący stwierdził, że dzisiejsze obrady i podejmowane uchwały będą prawomocne, gdyż na ogólną liczbę 19 radnych obecnych jest 18. W dalszej części uczestniczyło już 19 radnych.

Kolejno Przewodniczący Rady przedstawił zebranym proponowany porządek sesji

w dniu dzisiejszym. Do proponowanego porządku radni nie wnieśli uwag i jednogłośnie

18 głosami za, przyjęli następujący porządek XXXIX sesji:

1.Sprawy porządkowo-organizacyjne:

a/otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad,

b/zatwierdzenie porządku obrad.

2.Podjęcie uchwał w sprawie nadania tytułu ,,Honorowego Obywatela Powiatu

Kluczborskiego” następującym osobom:

a/Panu Joachem Hoffman,

b/Panu Nic Sosef,

c/Panu Dolf Van Eendenburg,

d/Panu Donald Petry,

e/Panu Ilan Palgi.

3.Zamknięcie obrad.

Do punktu 2 a, b, c, d, e porządku obrad

Przewodniczący Rady udzielił głosu Panu Staroście, który wyjaśnił wszystkim zebranym,

że powyższe projekty uchwał zostały przygotowane w związku z tym, iż holenderska organizacja ROTARY CLUB HET WESTLAND, która działa w mieście Naldwijk otoczyła w 1997 roku opieką partnerską Dom Dziecka w Bąkowie, wchodzący obecnie w skład Powiatowego Zespołu Socjalizacyjno-Interwencyjnego ,,Nasz Dom”.

Ogólna suma pomocy jaką uzyskał z ich strony Dom Dziecka wynosi 350.000,-zł.

Pomogło to w wykonaniu wielu potrzebnych inwestycji takich jak: wymiana pokrycia dachowego, rynien, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana okien, modernizacja całego systemu grzewczego, wymiana c.o itp. Ponadto Dom Dziecka otrzymał pomoc rzeczową
w postaci odzieży, mebli, art. żywnościowych, wykładzin dywanowych.

Ze względu na powyższe i otwartość organizacji na dalszą współpracę, uzasadnione jest wyróżnienie w/w osób tytułem ,,Honorowy Obywatel Powiatu Kluczborskiego”.

Starosta poinformował, że powyższe osoby gościć będą w dniu 25 maja 2006 r.
w Domu Dziecka, gdzie zostaną im wręczone tytuły. Radni również otrzymali zaproszenia na tą uroczystość. Pani Dyrektor Domu Dziecka także zależy na tym, aby wszystkich darczyńców w szczególny sposób uhonorować za ogromną pomoc.

Przewodniczący również zaapelował do radnych o niezawodne przybycie na tę uroczystość.

Do projektów uchwał radni nie wnieśli żadnych zapytań.

Kolejno radni przystąpili do przegłosowania każdej uchwały osobno.

Za przyjęciem uchwały w sprawie nadania tytułu ,,Honorowego Obywatela Powiatu Kluczborskiego”

-Panu Joachem Hoffman głosowało jednogłośnie 19 radnych, nie stwierdzono głosów przeciw

i wstrzymujących się. Rada Powiatu podjęła uchwałę Nr XXXIX/275/2006,

-Panu Nic Sosef głosowało jednogłośnie 19 radnych, nie stwierdzono głosów przeciw
i wstrzymujących się. Rada Powiatu podjęła uchwałę Nr XXXIX/276/2006,

-Panu Dolf Van Eendenburg głosowało jednogłośnie 19 radnych, nie stwierdzono głosów

przeciw i wstrzymujących się. Rada Powiatu podjęła uchwałę Nr XXXIX/277/2006,

-Panu Donald Petri głosowało jednogłośnie 19 radnych, nie stwierdzono głosów przeciw

i wstrzymujących się. Rada Powiatu podjęła uchwałę Nr XXXIX/278/2006,

-Panu Ilan Palgi głosowało jednogłośnie 19 radnych, nie stwierdzono głosów przeciw
i wstrzymujących się. Rada Powiatu podjęła uchwałę Nr XXXIX/279/2006.

Innych spraw nie poruszano.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący Rady podziękował wszystkim za udział i zamknął o godz. 1010 dzisiejszą sesję.

Przewodniczący Rady

Maciej Mularczyk